
i merytoryczno - naukowe zdobyte jako wykładowca kinezyterapii i terapii manualnej na Sląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.
Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika ds Rehabilitacji Ośrodka Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Modzieży w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji - ""STOCER" w Konstancinie - Jeziornie, gdzie specjalizuje się w leczeniu skolioz i wad postawy dzieci i młodzieży.
Jest to nowa koncepcja leczenia skolioz i wad postawy polegająca na aktualnej weryfikacji dobranego programu rehabilitacji, obejmująca precyzyjne badanie dziecka przed, w czasie i po terapii w połączeniu z najnowszymi metodami fizjoterapeutycznymi. Naszym celem jest uzyskanie lepszego efektu rehabilitacji poprzez wysegregowanie ćwiczeń i technik z najnowszych metod usprawniania fizjoterapeutycznego, które mają najkorzystniejszy wpływ na zatrzymanie progresji i korekcje skrzywienia.
Szczegółowe badanie fizjoterapeutyczne z wykorzystaniem systemu Zebris pozwala na nieszkodliwą i bardzo precyzyjną ocenę sylwetki dziecka w trzech płaszczyznach.
Nie można zapomnieć o tym, że skolioza definiowana jako boczne skrzywienie kręgosłupa jest jednak deformacją trójpłaszczyznową. Mamy więc możliwość dokładnej, aktualnej oceny sylwetki dziecka oraz dobranych ćwiczeń, a tym samym poprowadzenia procesu rehabilitacji znacznie efektywniej.
- Podstawą naszego postępowania w procesie leczenia są:
- metoda FED - najnowsza metoda leczenia skolioz i wad postawy
- precyzyjna, nieszkodliwa, z możliwością wielokrotnego stosowania - trójpłaszczyznowa diagnostyka kręgosłupa systemem Zebris
- nowa koncepcja leczenia skolioz i wad postawy - SORS
- zastosowanie najnowszych metod i koncepcji fizjoterapeutycznych
- wyspecjalizowana kadra z dużym doświadczeniem w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji
- audiowizualne zastępcze sprzężenie zwrotne metody biofeed back - służące edukacji dziecka w poprawności wykonywania ćwiczeń
- indywidualne podejście do pacjenta
- pełna dokumentacja dziecka
- kompleksowa edukacja w zakresie programu rehabilitacji
- weryfikacja dobranego programu leczenia
- długoterminowa kontrola schorzenia dziecka